02.09.2025 / 07:41 BiH - Konzorcij Logistika BiH

Drugi dan štrajka prevoznika: Usporen saobraćaj širom BiH, kolone i duži zastoji

Drugi dan štrajka prevoznika: Usporen saobraćaj širom BiH, kolone i duži zastoji
Foto: Arhiv

Konzorcij Logistika BiH nastavio je drugog dana sa protestima, zbog čega je usporen saobraćaj na brojnim putevima u Bosni i Hercegovini.

Zbog većeg broja teretnih vozila koji učestvuju u protestima, usporeno je saobraćanje za putnička vozila i autobuse na sljedećim lokacijama: Tuzla (Šićki Brod, kod tunela Čaklovići-Simin Han), Živinice (raskrsnice Križaljka i Kulići), Gračanica (semafori), Gradačac (Ormanica), Doboj (kružni tok u Doboj jugu i prema autoputu), Tešanj (Karuše), Mostar (Ortiješ), Travnik (Dolac na Lašvi), Vitez (kod Impregnacije, semafori), Bugojno (Podgaj, prema Donjem Vakufu), Kaonik (raskrsnica za Busovaču), Sarajevo (Kurta Schorka kod Centrotransa i Gazprom pumpe, carinski terminal Rajlovac), Banja Luka (od Prijedorske petlje do Centruma, desna saobraćajna traka), Prnjavor (magistralni put na ulazu u Prnjavor iz pravca Dervente prema kružnom toku Lužani, regionalni put iz pravca Stanara prema kružnom toku Lužani i izlaz sa auto-puta), Mrkonjić Grad ( na magistralnim putevima u mjestima Dabrac, Čađavica i Jezero), Modriča (na ulazu u Modriču iz pravca Doboja - u mjestu Jakešnica), Prijedor (ulaz u Prijedor iz pravca Banja Luke (Orlovci), carinski terminal Brezičani), Novi Grad (na ulazu u grad iz pravca Prijedora, Kostajnice i Bosanske Krupe), Bijeljina (raskrsnica u Lončarima) i Trebinje (ulaz u Trebinje iz pravca Ljubinja, te lokalitet Branjevci na magistralnom putu Trebinje-Nikšić), saopćeno je iz BIHAMK-a.

Tokom dana, zbog pojačane frekvencije saobraćaja, na ovim lokalitetima dolazi do formiranja kolona i dužih zastoja.

Na graničnim prelazima zadržavanja za putnička vozila nisu duža od 30 minuta. Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone.

Na graničnim prelazima: Izačić, Velika Kladuša, Kamensko, Bijača, Orašje, Šamac, Pavlovića Most/Popovi, Bratunac, Strmica, Gradiška i Rača blokiran teretni terminal.

Za sve vozače savjet da se prije polaska na put informišu o stanju na cestama i graničnim prelazima.

Zbog izvođenja radova na izgradnji bukobrana na dionici autoputa A-1 Podlugovi-Sarajevo sjever saobraća se preticajnom trakom. Radovi su aktuelni i na magistralnim cestama Semizovac-Olovo i Jablanica-Prozor.

Podsjećamo, na putnom pravcu Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za sva vozila do 3,5 tone ukupne mase.

Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu saobraćati na GP Šepak od 09 do 13 sati i od 22 do 06 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 06 sati).

(Vijesti.ba)

Izdvajamo