Incident se dogodio u srijedu, 3. septembra, tokom predsezonskog turnira na stadionu Kvara, poznatom mjestu za regionalna takmičenja i pripremne utakmice.
U 77. minutu meča između ekipa City FC Abuja i JKU FC, roj pčela pojavio se iz obližnjeg drveta i sletio na teren, izazvavši paniku među učesnicima. Sudije su odmah reagovale i naredile svima da legnu kako bi izbjegli ubode i moguće povrede.
Drama in Tanzania as the game was temporary stopped during the City FC Abuja vs JKU FC match when bees flew over the pitch in the 77th minute #FootballKE pic.twitter.com/krlzgLQibO
— FootballKE (@FootballKe_90) September 4, 2025
Prizor fudbalera i sudija koji leže po terenu ubrzo je postao viralan na društvenim mrežama. Srećom, nakon nekoliko minuta situacija se smirila, a meč je nastavljen bez posljedica po učesnike.
(Vijesti.ba)