Roditelji su bili prisiljeni vlastitim vozilom prevesti dijete u Mostar nakon što im je u Općoj bolnici Konjic rečeno da nemaju na raspolaganju sanitetsko vozilo.
Nakon što su roditelji odveli bebu u Hitnu pomoć, a zatim u Opću bolnicu Konjic, dječaku je osim temperature izmjeren visok nivo šećera u krvi. Roditelji su tražili da se beba prebaci za Mostar, te su dobili odgovor da mogu dobiti upitnicu, ali da nemaju vozilo te da roditelji mkgu voziti bebu vlastitim.
Na putu prema Mostaru, zaustavili su policiju koja ih je pod rotacijama pratila, a u međuvremenu, otac je pozvao Hitnu pomoć Mostar, koja im je poslala ekipu u susret, piše Avaz. Preuzeli su ih u Vrapčićima i odmah započeli s kardiopulmonalnom reanimacijom, ali bilo je prekasno.
Istraga koja je pokrenuta, trebala bi pokazati kako je moguće da nije bilo sanitetskih vozila, kad se zna da ista imaju i Dom zdravlja i Hitna pomoć u Konjicu.
Javnost još čeka i očitovanje Opće bolnice Konjic. Izostanak reakcije nadležnih baca veliku sumnju na ovu ustanovu i na loše upravljanje kriznom situacijom. Očekuje se da će istraga utvrditi postoje li propusti u radu bolnice i jesu li ispoštovane sve procedure koje su mogle spasiti život djeteta.
Danas u 14 sati će u haremu Spiljani kod Konjica biti klanjana dženaza malom Dženisu.
(Vijesti.ba)