18.09.2025 / 07:16 Fudbal - 'Vrijeđali su me 90 minuta'

Haos na Anfieldu: Simeone se sukobio s navijačima Liverpoola

Haos na Anfieldu: Simeone se sukobio s navijačima Liverpoola

Fudbaleri Liverpoola još jednom su svojim navijačima priredili dramu, ali i završnicu koju će rado pamtiti.

Liverpool je u prvom kolu Lige prvaka dočekao Atletico Madrid i na spektakularan način, golovima Robertsona i Salaha u 4. i 6. minuti, otvorio utakmicu, no kasnije se dogodilo nešto što niko u tom trenutku nije očekivao.

Atletico je preko Marcosa Llorentea u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena smanjio na 2:1, a onda je isti fudbaler u 81. minuti priredio pravo malo remek-djelo i fenomenalnim volej udarcem donio poravnanje Jorgandžijama.

Redsi su tako, kao u staroj narodnoj izreci, 'od gotovog napravili veresiju', no spas je stigla, tipično za ovaj klub, u sudijskoj nadoknadi.

Virgil van Dijk je nakon kornera pogodio za 3:2 i veliko slavlje na Anfield Roadu te, ispostavit će se, konačnu pobjedu Liverpoola.

Nakon trećeg gola Redsa došlo je i do sukoba u koji je bio uključen trener Atletico Madrida Diego Simeone.

Simeone je, naime, ušao u konflikt sa navijačima Liverpoola koji su ga provocirali, no srećom nije došlo do fizičkog obračuna.

Epilog svega je crveni karton za šefa struke madridskih Jorgandžija i neće ga biti u naredom meču Lige prvaka koji njegov tim kući igra sa Eintrachtom.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo