Na tamošnjim portalima se čak pojavila vijest i kako bi Komarov zbog toga mogao da bude kažnjen prema aktuelnim zakonima Hrvatske, pa čak i proteran iz zemlje, a čak su pozvali i policiju da ispita čitav slučaj.
Međutim, u međuvremenu se za Sportske Novosti, odnosno "Jutarnji list" koji je prvobitno objavio ovu vijest javio i sam Aleksandar Komarov, kako bi objasnio svoj postupak poslije finala Svjetskog prvenstva. Istakao je da čestita Hrvatima na organizaciji takmičenja.
@rvanje_srbŠampioni!
♬ original sound - Rvački savez Srbije
"Prije svega, čestitam Hrvatskoj na odličnoj organizaciji Svjetskog prvenstva, a takmičarima osvajanje bronzane medalje, što je veliki uspjeh. Veoma sam zadovoljan uslovima koje smo imali za vrijeme Svjetskog prvenstva u Zagrebu kao takmičari i zahvaljujući tome smo mogli dati svoj maksimum. Presretan sam zbog osvojene titule svjetskog prvaka, jer se ispunio moj san", rekao je Komarov.
Potom se osvrnuo na podizanje tri prsta nakon finala.
"Što se tiče događaja nakon završetka moje finalne borbe, koji je dobio neželjeni epilog u medijima, želim reći da mi nije bila namjera da povredim bilo čije osjećaje niti da omalovažim domaćina. Naprotiv, ja sam pokazao prema svojim navijačima tri prsta što simbolizira tri osvojene medalje za Srbiju do sada. Bio sam evropski prvak, treći na evropskom prvenstvu i sada svjetski prvak i zbog te tri medalje sam pokazao tri prsta prema svojim navijačima", dodao je Komarov.
Kaže da nije ni bio svjestan da se to može shvatiti kao provokacija u Hrvatskoj.
"Ja nisam ni znao da se to može drugačije protumačiti i da to nekoga vrijeđa i uznemirava, žao mi je zbog toga. U svakom slučaju ja zahvaljujem Hrvatskom hrvačkom savezu, jer sam dosta vremena proveo na pripremama u Hrvatskoj i veoma sam dobar s momcima iz hrvatskog tima. Čestitam još jednom na odličnoj organizaciji i rezultatu", zaključak je Komarova za "Jutarnji list".
(Vijesti.ba)