26.09.2025 / 19:18 BiH - Izborna drama

Trivić o izlasku SNSD-a na izbore: Kap u moru laži

Trivić o izlasku SNSD-a na izbore: Kap u moru laži
Screenshot/ X
Kao što sam i najavila još prije više od mjesec i po dana, SNSD će uzeti učešće na prijevremenim izborima i priča kako će se narediti policiji i direktorima škola da ne dozvole njihovo održavanje je bila samo galama na koju smo naviknuti od strane predstavnika vlasti u Republici Srpskoj.

Objavila je ovo Jelena Trivić te poručila da je potpuno legitimno da se SNSD takmiči na izborima, ali je neoprostiva količina laž i sluđivanja naroda kojoj smo izloženi već više od dvije decenije njihove vlasti.

- To će ostaviti duboke posljedice po kolektivno mentalno zdravlje nacije. Potpuno je nebitno šta SNSD navodi kao izgovor za svoje učešće na prijevremenim izborima, jer je bilo opštepoznato da su u pripremama za kampanju otkad je Milorad Dodik pravosnažno osuđen, a presudu priznao otkupom zatvorske kazne i zamjenom za novčanu, navela je i dodala:

- Želim samo da naglasim ono što u javnosti nije u dovoljnoj mjeri podcrtano, a to je da bojkot izbora, čak i da su hipotetički sve stranke u Republici Srpskoj bile sa tim saglasne, ne bi značio ništa jer bi se za kandidata mogao prijaviti bilo ko sa prebivalištem u Republici Srpskoj ko se izjasni kao Srbin, uplati taksu ili ga prijavi bilo koja stranka sa sjedištem na teritoriji cijele Bosne i Hercegovine (npr. SDA ili SDP, itd.)

Trivić navodi da izmeðu takve opcije i opcije da sve stranke sa sjedištem u RS uzmu učešće pozivom prema javnosti da se izbori trebaju održati i da glasači izađu na izbore, smatra da je bolja ova druga opcija, a koju imamo danas jer bi prva opcija kreirala dodatni pravni haos u kojem bi neko barem formalno-pravno bio izabran.

- Ostavljam javnosti na volju da odluku i potpis SNSD-a kojim su se prijavili za izbore karakterišu kako žele. Lično bih je karakterisala kao kap u moru laži i manipulacija na koje smo nažalost kao društvo već oguglali, navodi Trivić.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo