03.10.2025 / 21:17 Muzika i Film - "Ne izbacujte Izrael"

Predstavnica Izraela na Eurosongu oštro o bojkotu svoje zemlje

Predstavnica Izraela na Eurosongu oštro o bojkotu svoje zemlje
Foto: Arhiv
Bivša predstavnica Izraela na Eurosongu Noa Kirel reagovala je na to što sve više zemalja odbija da učestvuje u ovom muzičkom takmičenju ukoliko Izraelu bude dozvoljeno učešće dok vrši genocid nad Palestincima.

Kirel je 2023. godine izvela pjesmu "Unicorn" i završila na trećem mjestu. U njenoj zemlji je nazivaju "izraelskom Britney Spears".

"To je bio jedan od najljepših trenutaka u mojoj karijeri i nevjerovatno iskustvo", rekla je.

Dodala je kako je sada "veoma drugačije nego kada je prije dvije godine predstavljala Izrael" i da se nada da njena zemlja neće biti izbačena s Eurosonga.

"Ne radi se o politici. Nikada nije bilo tako i tako treba da ostane i da se fokus stavi na muziku", tvrdi. Vjeruje da bi bilo nepravedno kazniti Izraelce zbog odluka njihove vlade.

"Oni koji glasaju razumiju da politika nema nikakve veze s ovim takmičenjem. Nadam se da će ljudi to razumijeti, poštovati i vidjeti dobru stranu, a ne lošu", rekla je. 

Podsjetimo, mnoge zemlje su zaprijetile da naredne godine neće učestvovati na Eurosongu ukoliko se Izrael bude takmičio. Među njima su Irska, Španija, Slovenija, Island i Holandija.

Druge zemlje poput Belgije i Finske kazale su da razmatraju povlačenje.

Eurosong će se održati u maju u Beču. 


(Vijesti.ba)

Izdvajamo