07.10.2025 / 22:11 Muzika i Film - Objava na Instagramu

Petar Grašo o Halidu Bešliću: Opraštamo se od velikog čovjeka, jedna prekrasna duša

Petar Grašo o Halidu Bešliću: Opraštamo se od velikog čovjeka, jedna prekrasna duša
Estrada se i dalje oprašta od legende narodne muzike Halida Bešlića.

Petar Grašo na Instagramu mu je posvetio emotivnu objavu.

"Opraštamo se od velikog čovjeka i prijatelja. Halid je bio ne samo sjajan pjevač i umjetnik, već iznad svega prekrasna duša. Imali smo lijepa druženja i dočekali neke lijepe zore uz pjesmu i osmijeh. Zauvijek će ostati u svim našim srcima. Počivaj u miru, legendo", napisao je hrvatski pjevač.

Od Halida su se oprostili i brojni drugi kolege. Bend Crvena jabuka je odgodio koncert koji se trebao održati ovu subotu u Sarajevu.

"Koncert se odgađa zbog tužne vijesti o smrti velikana naše muzičke scene, Halida Bešlića. U znak poštovanja prema njegovom liku i djelu, odlučeno je da se termin koncerta odgodi kako bismo svi imali priliku dostojanstveno se oprostiti od čovjeka koji je obilježio generacije", poručili su.

Komemoracija i dženaza legendarnom Halidu Bešliću, koji je preminuo u 72. godini, bit će održana u ponedjeljak, 13. oktobra u Sarajevu.

U Narodnom pozorištu Sarajevo će s početkom u 11 sati biti održana komemoracija. Dženaza će biti klanjana u 13 sati u Gazi Husrev-begovoj džamiji, a u 15 sati će biti ukopan na gradskom groblju Bare.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo