
Maskirani lopovi isjekli su rupu u betonskom krovu tržnog centra "Treasure Coast" u Jensen Beach na Floridi i ukrali između 400 i 500 pari patika marke Nike and New Balance, saopštila je kancelarija šerifa okruga Martin.
Pljačka se dogodila u skladištu prodavnice sportske robe "Champs" između ponoći i osam časova ujutro, prenosi danas ABC.
Ukradene patike procijenjene su na 40.000 do 50.000 dolara, dok će popravka oštećenog krova koštati oko 10.000 dolara.
Šerif okruga Martin John Budensik opisao je zločin kao organizovan i profesionalno izveden.
"Koristili su električne alate i radili satima, a da nisu otkriveni. Ovo djeluje kao scena iz filma 'Nemoguća misija'", rekao je Budensik na konferenciji za novinare.
Prema šerifovoj kancelariji, lopovi su robu spakovali, označili etiketama, bacili sa krova i utovarili u vozilo za bjekstvo, pri čemu je dio ukradene robe brzo ostavljen.
Istraga je u toku, a vlasti pokušavaju da identifikuju počinioce i lociraju ukradene patike, prenosi Tanjug.
(Vijesti.ba)