
Tokom akcije kontrolisano je 98 vozila i vozača, a izdato je 26 prekršajnih naloga zbog kršenja odredbi Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini.
Alkotestiranjem je utvrđeno da je sedam vozača upravljalo vozilom pod uticajem alkohola. Poseban slučaj zabilježen je kod vozača koji je upravljao vozilom i pored izrečene zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom. Nakon alkotestiranja, kod njega je evidentirano 1,62 promila alkohola u krvi, te je zadržan u službenim prostorijama radi triježnjenja.
Uprava policije MUP-a Kantona Sarajevo poručuje da će i u narednom periodu provoditi plansku kontrolu saobraćaja s ciljem povećanja sigurnosti svih učesnika u saobraćaju.
(Vijesti.ba)