- Od prvog radnog dana na poziciji načelnika dječiji vrtić u Lužanima bio je na vrhu liste prioriteta i drago mi je da on polako poprima konačni izgled, uprkos brojnim izazovima s kojima smo se susreli na putu njegove potpune obnove - kazao je načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur.
Na objektu, koji će po završetku radova biti vrtić s najvećim kapacitetom ovog tipa u Kantonu Sarajevo, već su vidljivi značajni pomaci - postavljena je nova fasada i krov, a uveliko se izvode i radovi na vanjskom uređenju dvorišta..jpg)
Pored navedenog, uspješno su okončani radovi na mašinskim i elektroinstalacijama, dok su u toku završni keramički radovi. Objekt je dobio i uredan kanalizacioni priključak, a uskoro će biti riješen i priključak vode.
Rekonstrukcijom će se kapacitet vrtića Lužani značajno povećati, što će omogućiti prijem više od 200 djece i doprinijeti smanjenju liste čekanja za upis u predškolske ustanove na području Općine Ilidža.
(Vijesti.ba)