15.11.2025 / 20:00 Politika - Reakcija

Babalj: Borba za treći entitet je nit koja povezuje bermudski trougao Mostar-Zagreb-Banja Luka

Babalj: Borba za treći entitet je nit koja povezuje bermudski trougao Mostar-Zagreb-Banja Luka
Foto: Arhiv
Veoma lako može da se izgubi Republika Srpska...

"Šta povezuje Boža Ljubića, ogranke HDZ-a u Mostaru, centralu HDZ-a u Zagrebu i današnju zvaničnu politiku RS?"

Upitao je ovo član Kolegijuma Predstavničkog doma PS BiH, Darko Babalj (SDS) na društvenoj mreži X.



"Borba za Treći entitet je nit koja povezuje bermudski trougao Mostar-Zagreb-Banja Luka u kome veoma lako može da se izgubi Republika Srpska. A posrednik u komunikaciji između ova tri grada je svakako djelovanje hrvatskih službi, finansijskih i obavještajnih, koja bi sad vezala zastave sa ljudima iz SNSD-a za interes Hrvata", naveo je Babalj.

On je dodao da, kako je rekao, RS nema šta da se miješa u ustavne odnose u Federaciji BiH jer je Federacija BiH, a nikakav treći entitet konstituent Dejtonskog sporazuma.

"Jedan od dva, zajedno sa Republikom Srpskom. Vašingtonski sporazum mogu raspakovati ali Dejtonski ne mogu jer to nećemo dozvoliti", poručio je Babalj.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo