21.11.2025 / 15:52 Crna hronika - Odluka Općinskog suda

Amiru Pašiću Faći produžen pritvor za još dva mjeseca

Amiru Pašiću Faći produžen pritvor za još dva mjeseca
Općinski sud u Sarajevu donio je odluku o produženju pritvora Amiru Pašiću Faći za dodatna dva mjeseca, što je za medije potvrdilo Kantonalno tužilaštvo KS.

Tužilaštvo je ranije uputilo prijedlog za produženje pritvora, navodeći da postoji realna opasnost da bi Pašić, ukoliko bi se našao na slobodi, mogao ponoviti krivično djelo ili pokušati pobjeći.

Tokom ročišta održanog danas, Pašić se obratio sudu i izjavio da je istraga protiv njega proširena zbog navodnog vrijeđanja novinarke Mirze Vranj. Podsjetio je i na slučaj u kojem je njen suprug, Sulejman Jasika, pucao u njega u hotelu Evropa, te da je nakon nagodbe s Tužilaštvom osuđen na tri godine zatvora.

Pašić je također iznio tvrdnje da je Jasika povezan s Konakovićem i da je dio kriminalne grupe “Tito i Dino”.

Govoreći o psovkama upućenim ministru Rami Isaku, Pašić je rekao da je reagovao iz revolta, jer kako tvrdi, ne može ostati miran dok osobe s kriminalnom prošlošću prate državne zvaničnike u Srebrenicu ili ulaze u institucije poput FMUP-a. Prema njegovim riječima, upravo takve situacije dovode do njegovih javnih ispada.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo