
Iskusni veznjak zabilježio je prvi takmičarski nastup nakon više od godinu i po dana pauze, u porazu Monaca od Rennesa (4:1). Ovo je ujedno njegov prvi meč još od 3. septembra 2023. godine.
Pogba je bio udaljen iz takmičenja nakon što je 2023. godine bio pozitivan na DHEA – zabranjenu supstancu koja utiče na povećanje nivoa testosterona. Tada je tvrdio da je nedozvoljeni sastojak unio nenamjerno, putem suplemenata za koje je vjerovao da su sigurni.
Paul Pogba is
— B/R Football (@brfootball) November 22, 2025
It was his first appearance since September 2023. pic.twitter.com/SrPr7Gmavn
Italijanska antidoping agencija je u februaru 2024. izrekla četverogodišnju suspenziju, ali je Sud za sportsku arbitražu (CAS) kasnije kaznu smanjio na 18 mjeseci, čime mu je povratak bio omogućen od marta 2025. Tu priliku mu je pružio Monako.
Pogba je u igru ušao u 85. minuti pri rezultatu 4:0, a Monako je do kraja uspio samo ublažiti poraz.
U ranijem terminu, Lens je savladao Strasbourg minimalnim rezultatom.
(Vijesti.ba)