13.12.2025 / 13:18 Muzika i Film - Dječije takmičenje

Sve spremno za novo izdanje 'Malog šlagera'

Sve spremno za novo izdanje 'Malog šlagera'
Nakon što je prošle godine, nakon 18 godina pauze, Radiotelevizija Bosne i Hercegovine (BHRT) uspješno vratila na scenu festival dječije pjesme "Mali šlager’" sve je spremno za njegovo novo izdanje.

Tako će u sutra, 14.decembra, sa početkom u 16.30 sati u dvorani ‘’Mirza Delibašić’’ KSC Skenderija na scenu stupiti mnogobrojni mali izvođači - solisti, uzrasta od 7 do 12 godina i hor Malog šlagera - te uz pratnju iskusnih muzičara iz orkestra Muzičke produkcije BHRT-a pjevati nove dječije hitove, saopćeno je iz BHRT-a.

Četrnaest autorskih, dosad neizvođenih pjesama biće u konkurenciji za nagrade stručnog žirija, koji će i ovaj put nagraditi najbolje u pet kategorija - najbolja pjesma festivala, najbolji tekst, aranžman, scenski nastup i interpretacija.

Publika će, putem SMS-a, Facebooka, Instagrama, TikToka i YouTube kanala Muzičke produkcije BHRT-a, moći glasati za možda i najvažniju, nagradu publike (uputstvo za glasanje putem SMS poruka, kao i studijski snimci svih takmičarskih pjesama su na linku: https://tinyurl.com/4uyv4cyn).

U sklopu revijalnog programa ovogodišnjeg Malog šlagera svoj nastup imaće i popularni Kike, kao i male balerine plesnog studija Aurora KUD-a Baščaršija. Organizatori očekuju brojnu i šaroliku publiku – djecu predškolskog i školskog uzrasta, njihove roditelje te ljubitelje dječije pjesme iz cijele Bosne i Hercegovine, a ulaz na festival je slobodan.

Za one koji nisu u prilici biti u Skenderiji u nedjelju, BHRT je obezbijedio direktan prenos ''Malog šlagera 2025'' u programu BHT 1 i BH radija 1, te putem YouTube Live Streama, dok će cjelokupna manifestacija biti višekanalno snimljena i digitalno obrađena kako bi naknadno, pod markicom Muzičke produkcije BHRT-a bila dostupna na muzičkim streaming platformama.

(Vijesti.ba / Fena)

Izdvajamo