22.12.2025 / 11:23 Ekonomija - Za 10 posto

Struja u RS poskupljuje od 1. februara 2026.

Struja u RS poskupljuje od 1. februara 2026.
Foto: Ilustracija

Cijena električne energije za građane od 1. februara 2026. godine biće veća za 10 posto, kazao je za "Nezavisne novine" Vladislav Vladičić, predsjednik Regulatorne komisije za energetiku RS.

Vladičić je dodao da će cijena eletrične energije za privredu biti povećana za šest posto.

Članovi Regulatorne komisije za energetiku RSna današnjoj sjednici u Trebinju donijeli su odluku o cijeni mrežarine za period od 2026-2028. godine.

Podsjetimo, distributivna preduzeća u RS su krajem jula tražila od Regulatorne komisije za energetiku (RERS) povećanje mrežarine od čak 40 posto.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo