
Obje reprezentacije sada imaju po četiri boda, a podsjetimo, plasman u drugi krug takmičenja izborit će po dvije ekipe iz svake od šest grupa te četiri najbolje trećeplasirane ekipe.
Prvu veliku priliku na utakmici imao je Kamerun u 21. minuti, ali je Christian Kofane pogodio prečku. Početkom drugog dijela Franck Kessie je zabio za Obalu Slonovače, ali je gol poništen nakon intervencije VAR-a, i to zbog prekršaja.
Samo nekoliko minuta kasnije Kamerun je ponovno uzdrmao okvir protivničkog gola. Ovog puta pucao je Danny Namaso.
Obala Slonovače je povela u 51. minuti golom Amada Dialla. No, samo pet minuta kasnije Kamerun je uspio izjednačiti i to uz veliku dozu sreće. Pucao je Junior Tchamadeu, no lopta je pogodila Ghislaina Konana i u velikom luku prevarila golmmna Yahiju Fofanu.
Savour that shot by Amad Diallo. It was that good. #TotalEnergiesAFCON2025 | #WePlayDifferent pic.twitter.com/Wybodt4b7W
— TotalEnergies AFCON 2025 (@CAF_Online) December 28, 2025