
Velika staza i četverosjedna žičara zasad još nisu u funkciji, ali iz Uprave skijališta poručuju kako se njihovo otvaranje očekuje čim to vremenski i snježni uslovi dopuste.
Na području Blidinja trenutno ima oko 20 centimetara snijega, a prema najavama u narednim danima očekuju se nove snježne padavine koje bi mogle dodatno poboljšati uslove na stazama.
Mala staza otvorena je svakodnevno od 9 do 16 sati, a cijena dnevne ski-karte za ovu sezonu iznosi 35 KM za odrasle i 25 KM za djecu do 14 godina, dok poludnevna karta stoji 25 KM za odrasle i 20 KM za djecu.
Trenutno su osigurani svi uslovi za sigurno skijanje na maloj stazi, dok tim skijališta kontinuirano radi na pripremi velike staze i četverosjedne žičare, u skladu s vremenskim prilikama.
Sve aktuelne informacije, obavijesti i eventualne promjene u radu skijališta mogu se pratiti putem službenih Facebook i Instagram stranica Blidinje Ski & Nature.
(Vijesti.ba / FENA)