
Bh. reprezentativac Samed Baždar nalazi se na samom pragu promjene sredine i vrlo je blizu prelaska u poljsku Jagielloniju.
Prema informacijama koje je objavio fudbalski insajder Belmin Habibović, 22-godišnji napadač trenutno obavlja ljekarske preglede, a zvanični potpis ugovora očekuje se uskoro.
Kako navodi Habibović, svi detalji saradnje već su dogovoreni, a preostalo je još samo da se završi formalni dio posla. Transfer je planiran kao posudba do kraja sezone, uz mogućnost otkupa ugovora.
U Jagielloniji Baždar ima ulogu igrača na kojeg se ozbiljno računa u borbi za naslov prvaka.
Poljski klub, koji se trenutno nalazi na trećem mjestu prvenstvene tabele, postigao je dogovor s Baždarovim sadašnjim klubom, španskim drugoligašem Real Zaragozom.
Prema sporazumu, Jagiellonia Bialystok će u junu imati opciju kupovine reprezentativca Bosne i Hercegovine za iznos od dva miliona eura.
Baždar nije nastupio za Zaragozu još od utakmice protiv Deportiva, odigrane 2. novembra.
Od dolaska u Španiju tokom ljeta 2024. godine, upisao je ukupno 40 zvaničnih nastupa, od čega 39 u prvenstvu, postigavši četiri gola i zabilježivši pet asistencija.
(Vijesti.ba)