
Kako je saopšteno, uhapšeni su D. C. (57) i N. M. (31) iz Doboja, zbog sumnje da su počinili krivično djelo izazivanje opće opasnosti. Povrijeđeni muškarac je nakon incidenta prevezen u dobojsku bolnicu.
Kako nezvanično saznaju Nezavisne, sumnja se da je hitac ispaljen u pod, te da je muškarac povrijeđen u potkoljenicu usljed odbijanja metka.
Iz Policijske stanice Doboj 1 navode da im je u večernjim satima prijavljeno korištenje vatrenog oružja u ugostiteljskom objektu, nakon čega su policijski službenici preduzeli zakonom propisane mjere.
„Policijskoj stanici Doboj 1 je istog dana u večernjim satima prijavljeno da je u ugostiteljskom objektu u Doboju došlo do upotrebe vatrenog oružja, prilikom čega je povrijeđena jedna osoba. Preduzimanjem zakonom propisanih mjera i radnji, policajci su identifikovali izvršioce ovog krivičnog djela i iste lišili slobode, a povrijeđeni je upućen u bolnicu Sveti apostol Luka u Doboju radi pružanja ljekarske pomoći“, navode iz policije.
O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Doboj, pod čijim nadzorom se preduzimaju dalje mjere i radnje na dokumentovanju krivičnog djela.
(Vijesti.ba)