03.03.2026 / 07:34 Tenis - SAD

Težak žrijeb za Đokovića u Indian Wellsu

Težak žrijeb za Đokovića u Indian Wellsu
Foto: X

Novak Đoković stigao je u Kaliforniju gdje ga očekuje nastup na prvom Masters turniru u sezoni, prestižnom Indian Wells Masters, takmičenju koje se često naziva nezvaničnim petim Grand Slamom.

Ipak, žrijeb mu ovoga puta nije bio naklonjen.

Srbijanski teniser smješten je u dio žrijeba u kojem se nalazi i Carlos Alcaraz, pa bi njihov mogući susret mogao uslijediti već u polufinalu. Španac igra u odličnoj formi na početku sezone, a nedavno je savladao Đokovića u finalu Australian Open.

Kao nosilac, Đoković je slobodan u prvom kolu. U drugoj rundi čeka pobjednika meča između Giovanni Mpetshi Perricard i Kamil Majchrzak. Ako prođe dalje, u trećem kolu bi ga mogao čekati Corentin Moutet, dok se u osmini finala kao potencijalni protivnik izdvaja Jack Draper.

Mogući četvrtfinalni duel donosi okršaj sa starim rivalom Taylor Fritz. Tek nakon toga otvorila bi se prilika za sudar s Alcarazom u borbi za mjesto u finalu.

U drugom dijelu žrijeba nalazi se i Jannik Sinner, koji bi u eventualnom finalu mogao biti Đokovićev protivnik, što dodatno govori o težini puta do trofeja.

Alcaraz će takmičenje započeti protiv pobjednika susreta Grigor Dimitrov i Terence Atmane, dok mu se u četvrtfinalu projektuje duel s Alex de Minaur.

Sinner će na startu igrati protiv pobjednika meča James Duckworth i kvalifikanta, a u četvrtfinalu bi mogao odmjeriti snage s Ben Shelton. U polufinalu mu se kao mogući rivali nameću Alexander Zverev ili Lorenzo Musetti.

Već od prve sedmice turnir donosi vrhunske duele, a pred Đokovićem je izuzetno zahtjevan put ukoliko želi doći do titule u Indian Wellsu.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo