08.03.2026 / 06:13 Regija - Na poziv Beograda

NATO najavio vježbu sa vojskom Srbije

NATO najavio vježbu sa vojskom Srbije
Foto: X
Komanda zajedničkih snaga saveza NATO u Napulju objavila je jučer da će u maju održati vježbu sa vojskom Srbije.

Komanda je na svom profilu na društvenoj mreži X navela da će vježba biti održana na poziv Srbije.

"Pozdravljamo priliku da srpsko i savezničko vojno osoblje zajedno trenira u Srbiji ovog maja. Vježba će se održati na poligonu Borovac u Srbiji, koji Vojska Srbije intenzivno koristi za pripremu jedinica za međunarodne misije, uključujući mirovne operacije Ujedinjenih nacija. Ova aktivnost će biti sprovedena na poziv Srbije i uz puno poštovanje njene deklarisane politike vojne neutralnosti", navela je Komanda.



Admiral George M. Wikoff, komandant Komande, boravio je u petak u Beogradu, gdje se sastao sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

Vučić je na društvenoj mreži Instagram napisao da je sa Wikoffom imao "značajan sastanak" o jačanju saradnje sa savezom NATO uz očuvanje vojne neutralnosti Srbije.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo