09.04.2026 / 07:23 Košarka - Čudesni Somborac

Jokić lagano do 198. triple doublea u karijeri

Jokić lagano do 198. triple doublea u karijeri
Denver je stigao do desete pobjede u nizu. Slavili su protiv Memphisa sa 136:119 i produžili seriju u finišu regularnog dijela sezone.

Međutim, utisak s parketa ne govori da su u potpunosti držali stvari pod kontrolom.

Denver se nalazi na trećem mjestu sa pobjedom i po prednosti u odnosu na Lakerse i Houston, ali i uz činjenicu da do kraja Nuggetsi igraju protiv dva najbolje plasirana tima Zapada – Oklahome i San Antonia.

Dobra vijest je da su Thundersa obezbijedili prvo mjesto, Spursi drugo, tako da će biti mogli da kombinuju timove i spremaju se za plej-of.

Nikola Jokić je do tripl-dabla stigao ekspresno, već tokom treće četvrtine, predvodeći Denver do nove pobjede.

Bio je to deseti uzastopni trijumf Nuggetsa, ujedno i rekord franšize u Jokićevoj eri.

Inače, Srbijancu je ovo bio 89. put da je ostvario tripl-dabl prije početka posljednje čevrtine. Prvi sljedeći na vječnoj listi je Russell Westbrook sa 59 takvih utakmica.

Ovo je ujedno bio i 198. tripl-dabl u karijeri čudesnog Somborca.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo