16.04.2026 / 15:31 Fudbal - Kraj jedne ere

Silva potvrdio odlazak: Došao sam kao igrač, odlazim kao vječni navijač Cityja!

Silva potvrdio odlazak: Došao sam kao igrač, odlazim kao vječni navijač Cityja!
Foto: X
Bernardo Silva, 31-godišnji portugalski reprezentativac, veznjak i kapiten Manchester Cityja, zvanično je ovog četvrtka objavio da na kraju ugovora, koji ističe ovog ljeta, napušta engleski klub.

Silva trenutno završava svoju devetu sezonu u dresu Manchester Cityja, u koji je stigao 2017. godine iz Monaca.

Ukupno je za engleski klub odigrao 451 zvaničnu utakmicu, čime se nalazi na šestom mjestu vječne liste igrača s najviše nastupa za City.

„Kada sam prije devet godina došao ovdje, slijedio sam san jednog dječaka – da uspijem u životu i ostvarim velike stvari. Ovaj grad i ovaj klub dali su mi mnogo više od toga, mnogo više nego što sam ikada mogao zamisliti.

Sve što smo zajedno osvojili i postigli ostat će zauvijek u mom srcu. ‘Centurionsi’, domaća četverostruka kruna, trostruka kruna, četiri uzastopne titule i još mnogo toga… Nije bilo loše.

Za nekoliko mjeseci doći će vrijeme da se oprostim od grada u kojem nismo samo mnogo osvajali kao klub, nego i gdje sam započeo brak i osnovao porodicu. Od srca, Ines i Carlota, hvala vam!“, napisao je Silva na društvenim mrežama.



Bernardo Silva je ponikao u omladinskoj školi Benfice, a 2014. godine napustio je Lisabon i prešao u Monaco. Nakon tri sezone u kneževini, preselio je u Manchester City, gdje je proveo devet uspješnih godina.

Tokom boravka u Cityju osvojio je, između ostalog, Ligu prvaka i šest titula prvaka Engleske.

Ove sezone, kao kapiten, nastupio je u 44 zvanične utakmice, postigao tri gola i upisao pet asistencija.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo