02.05.2026 / 10:30 Magazin - Režija Nine Nikolikj

Predstava "Posljednji čas klavira" 6. maja pred sarajevskom publikom

Predstava "Posljednji čas klavira" 6. maja pred sarajevskom publikom
Predstava Teatra 071 "Posljednji čas klavira", autora Adnana Lugonića, u režiji Nine Nikolikj, bit će izvedena 6. maja, u okviru Dana Općine Stari Grad, u Centru za kulturu i sport (CZKS) u Sarajevu.

Stan u ulici Sime Milutinovića Sarajlije 2/II postat će stan u Biesenthalu, mirnom istočnonjemačkom gradiću, gdje će se desiti susret između Jasmine, izbjeglice iz BiH, i Frau Gut, učiteljice klavira. Iako dolaze iz različitih svjetova, njih dvije razvile su dubok prijateljski odnos. I dok u susjednoj sobi Jasminina kćerka vježba klavir, Jasmina i Frau Gut provode vrijeme časa u svojem uobičajenom druženju. Ispostavit će se posljednjem.

U predstavi igraju Selma Alispahić i Džana Džanić.

Dramaturg je Adnan Lugonić, scenografkinja i kostimografkinja Adisa Vatreš Selimović, kompozitor Oliver Josifovski, fotograf Velija Hasanbegović, dok dizajn plakata potpisuje Almir Kurt Kugla.

Predstava je rađena u koprodukciji sa Peripetija Production.

Projekat Teatar 071 podržali su Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo i Općina Stari Grad, u saradnji sa Multimedijalnim centrom kulture CZKS, saopćili su organizatori.

(Vijesti.ba / Fena)

Izdvajamo