21.05.2026 / 22:05 Fudbal - Postigao sjajan gol

Cristiano Ronaldo prekinuo veliku sušu i stigao do titule prvaka!

Cristiano Ronaldo prekinuo veliku sušu i stigao do titule prvaka!
Foto: X
Cristiano Ronaldo na zimu je 2023. stigao u Al Nassr u transferu koji je potresao nogometni svijet.

Čuveni Portugalac pritom je utabao put za dolazak klasnih igrača na Bliski istok, u ekipi "Vitezova Nedžda" pridružili su mu se João Félix, Sadio Mané, Kingsley Coman, Iñigo Martínez i Marcelo Brozović, ali titulu nikako nije uspijevao "zakapariti". Sve do ove sezone, jer Al Nassr je u velikoj drami posljednjeg kola prvenstva Saudijske Arabije ostao staložen i s 4:1 savladao Damac za potvrdu titule.



Sadio Mané doveo je domaćina u vodstvo proslijedivši loptu glavom u mrežu u 34. minuti, a u 52. je minuti prednost povisio Kingsley Coman majstorskim udarcem s ruba šesnaesterca.



Malo drame u susret dodao je Morlaye Sylla realiziravši penal za goste šest minuta kasnije, ali nogometni div u vidu Cristiana Ronalda uskoro se probudio te pogocima u 63. i 81. minuti zabio za veliko slavlje. Prvi je bio slobodnjak.



Zanimljivo je napomenuti kako je drugoplasirani Al Hilal, koji je do posljednjeg kola gajio nadu o tituli, sezonu završio bez poraza! Međutim, kao što je to dokazala Benfica završivši na trećem mjestu u portugalskom prvenstvu, takav pothvat ne podrazumijeva i trofej. Al Hilal tako je koštalo "velikih" devet remija, a nije pomogla ni pobjeda u gostima kod Al-Fayha u prošlom kolu, pišu Sportske novosti.



Cristiano Ronaldo osvojio je svoju prvu titulu od dolaska u Saudijsku Arabiju, što mu je ujedno prvi klupski trofej otkako je osvojio talijanski kup 2021. godine.

Prekinut je petogodišnji post...


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo