25.05.2026 / 09:05 Svijet - Na poziv Zelenskog

Bjeloruska opoziciona čelnica stigla u Kijev

Bjeloruska opoziciona čelnica stigla u Kijev
Foto: X
Bjeloruska opoziciona čelnica Svjatlana Tihanovskaja stigla je jutros u Kijev u prvu posjetu Ukrajini na poziv predsjednika Ukrajine Volodimira Zelenskog.

U pratnji Tihanovskajse su njeni savjetnici Franak Vjačorka, Denis Kučinski i Anatolij Lebedko, kao i zamjenik šefa Ujedinjenog prelaznog kabineta Pavel Latuška, šef kabineta Valerij Matskevič i predstavnica kabineta za socijalna pitanja Olga Zazulinskaja.



Tihanovskaja bi trebala održati sastanke s ukrajinskim vodstvom, javio je Ukrinform.

Također će učestvovati na Međunarodnom samitu gradova i regija, godišnjem događaju koji se organizira u okviru Kongresa lokalnih i regionalnih vlasti, a čiji je cilj osigurati međunarodnu podršku za obnovu Ukrajine.

Zelenski i Tihanovskaja u januaru su održali prvi bilateralni sastanak u glavnom gradu Litvanije.


(Vijesti.ba / FENA)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo