13.06.2026 / 18:06 Mundijal 2026 - Kapiten Švicarske

Xhaka ljut na saigrače uoči prve utakmice na SP-u: Ne možemo igrati ovako

Xhaka ljut na saigrače uoči prve utakmice na SP-u: Ne možemo igrati ovako
Foto: Arhiv
Katar je svoj prvi nastup na svjetskim prvenstvima morao osigurati kao domaćin, ali debi prije četiri godine završio je neslavno. 

Turnir su okončali kao najlošija ekipa, s tri poraza i gol-razlikom 1:7. Ovaj put u Ameriku su stigli nakon što su se kvalifikovali na terenu. Ekipa koju od prošle godine vodi Julen Lopetegui pokušat će u Santa Clari doći do historijskog prvog boda na svjetskim prvenstvima, ali čeka ih izuzetno težak zadatak protiv ambiciozne Švicarske.

Švicarska u SAD dolazi s ozbiljnim ambicijama, za što ima i dobre temelje. Prolazak grupe, što su ostvarili na posljednja tri svjetska prvenstva, smatra se minimalnim ciljem, ali ovaj put ekipa cilja i korak dalje. Ipak, prvo moraju preskočiti katarsku prepreku.

Posljednja provjera uoči turnira, remi 1:1 s Australijom, nije prošla prema planu, što je možda i dobro došlo selektoru Muratu Yakinu da podigne tenzije. 

Kapiten Granit Xhaka nakon utakmice bio je vrlo jasan.

"Ne možemo ovako igrati jer ćemo inače otići kući nakon tri utakmice. Moramo se probuditi, ovih 1:1 je poziv na buđenje za sve nas. Kad naporno radiš, to se vidi na terenu, a to kod nas na treninzima ove sedmice nije bio slučaj", poručio je Xhaka saigračima.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo