20.06.2026 / 13:42 Svijet - AMP

Dron pogodio brod u Crnom moru, jedno lice mrtvo, ima ranjenih

Dron pogodio brod u Crnom moru, jedno lice mrtvo, ima ranjenih
Ilustracija

Jedan član posade poginuo je, a dva su povrijeđena nakon napada dronom na brod pod panamskom zastavom u Crnom moru, saopćila je Panamska pomorska uprava (AMP).

 

Incident se dogodio u četvrtak, a jedan od povrijeđenih članova u teškom je stanju, izvijestio je AMP.

Panamske vlasti prikupljaju službene informacije o napadu te su u kontaktu s uključenim stranama, prenosi Index.

Dok se istražuje odakle je došao napad dronom, AMP je savjetovao brodovima da izbjegavaju plovidbu kroz ukrajinske i ruske vode u Crnom moru te u Azovskom moru na sjeveru.

Panama upravlja najvećim svjetskim registrom brodova, s otprilike 16 posto globalne trgovačke flote koja plovi pod njezinom zastavom.


(Vijesti.ba)

 

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo