
Ajax Amsterdam rastao se s trenerom Oscarom Garciom nakon turbulentne sezone u kojoj je slavni nogometni klub, inače četverostruki prvak Evrope, završio tek peti u nizozemskoj Eredivisie.
Ajax je objavio da su se međusobno složili o raskidu ugovora kojem je preostala još jedna godina.
U martu je 53-godišnji Španac Garcia napustio svoju ulogu u ekipi do 23 godine kako bi zamijenio trenera Freda Grima, koji je vraćen na posao u Ajaxovu akademiju.
Grim je imenovan za trenera prve ekipe nakon što je John Heitinga otpušten prošlog novembra. Heitinga je imenovan nakon ostavke Francesca Fariolija prošlog maja.
"Oscar se priključio Ajaxu U23 u teškom trenutku. Ubrzo nakon toga, trebao nam je u prvoj ekipi, a ni to nije bila laka situacija.
Zahvalni smo na njegovom trudu i, naravno, želimo mu puno uspjeha u sljedećoj fazi karijere", rekao je tehnički direktor Ajaxa Jordi Cruijff.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja