
Više od 50 takmičara iz Bosne i Hercegovine i inostranstva nadmetalo se u olimpijskoj i sprint distanci, pruživši brojnim posjetiteljima vrhunska sportska uzbuđenja u jedinstvenom ambijentu Jablaničkog jezera, saopćili su organizatori.
Uz nove/stare državne prvake, Belmina Godinjaka i Anđelu Talić, slavio je i Igor Isanović koji je bio najbrži u muškom sprintu, dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila Zlatoslava Hanych.
Predsjednik Triatlon kluba Feniks i organizator događaja Jasmin Harbinja izrazio je zadovoljstvo uspješno održanim četvrtim izdanjem Green Lake Triathlona.
"Posebno smo ponosni što smo ove godine bili domaćini državnog prvenstva Bosne i Hercegovine u olimpijskom triatlonu i što smo imali priliku ugostiti najbolje triatlonce naše zemlje. Zahvaljujem se svim takmičarima, volonterima, partnerima i institucijama koje su podržale organizaciju događaja. Vjerujemo da će Green Lake Triathlon nastaviti rasti i u godinama koje dolaze", istakao je Harbinja.
Događaj je realizovan uz podršku Triatlon i pentatlon saveza Bosne i Hercegovine, Grada Konjica na čelu sa gradonačelnikom Osmanom Ćatićem, Federalnog ministarstva okoliša i turizma, kao i Vlade Hercegovačko-neretvanskog kantona.
Green Lake Triathlon još jednom je potvrdio svoj status jednog od vodećih triatlonskih događaja u Bosni i Hercegovini, okupljajući sportiste, rekreativce i ljubitelje sporta u jedinstvenom ambijentu Lisičića i Jablaničkog jezera, kazali su iz organizacije.
(Vijesti.ba / FENA)
Chat čitatelja