23.06.2026 / 17:15 Regija - Nezadovoljni otkupnom cijenom

Poljoprivrednici u Hrvatskoj najavili masovne proteste

Poljoprivrednici u Hrvatskoj najavili masovne proteste
Otkupna cijena žitarica od 150 eura po toni nije dovoljna i vodi u propast hrvatske poljoprivrednike koji će, ukoliko uskoro ne bude pronađeno rješenje, započeti proteste, rečeno je danas, 23. juna, kod Vinkovaca na sastanku Sindikata zaposlenih u poljoprivredi Slavonije i Baranje.

Sastanku su prisustvovali i poljoprivednici koji su, osim protesta, najavili i blokadu graničnih prelaza, obilaznica i ostalih saobraćajnica.

Predsjednik Sindikata Duško Pavlik izjavio je na konferenciji za novinare u Rokovcima da bi minimalna otkupna cijena žitarica trebalo da bude od 220 do 250 evra po toni, pri kojoj bi proizvođači bili "na nuli".

On je konstatovao i da hrvatski prizvođači proizvode kvalitetnu pšenicu koju izvoze, a da građani u Hrvatskoj jedu ozračenu iz Ukrajine, prenose hrvatski mediji.

Pavlik je zatražio sastanak sa predstavnicima Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva Hrvatske kako bi riješili taj, ali i ostale problemi koji brinu hrvatske poljoprivrednike.

"Tražimo od ministarstva sastanak u roku od osam dana na kojem će biti ljudi iz Hrvatske poljoprivredne komore, Agronomske komore i sindikata da vidimo što možemo da učinimo kako bi nam svima bilo bolje", rekao je Pavlik, prenosi Srna.

On je izjavio da već godinu dana pokušava da ih prime u ministarstvu, ali bezuspješno, te je najavio da će se u četvrtak, 25. juna, sastati sa Udruženjem proizvođača i otkupljivača.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo