
Objavljen je audio snimak telefonskog razgovora predsjednika SNSD-a Milorada Dodika i lidera SDA Bakira Izetbegovića.
Snimak je objavio "Srpski glasnik", a u razgovoru se mogu čuti brojne međusobne optužbe, oštre riječi i provokacije.
Objavljen snimak razgovora Bakira Izetbegovića i Milorada Dodika. (https://t.co/IOTw9QwXI9)
— Istraga.ba (@IstragaB) June 25, 2026
Izetbegović Dodiku: “Psuješ nam genocid, rušiš državu i dodvoravaš se Izraelu koji kolje djecu”
Dodik Izetbegoviću: “Prijetiš mi. Šalješ mudžahedine na mene” pic.twitter.com/c71NnExDHW
Podsjećamo, Dodik je najavio jučer na društvenoj mreži X da je razgovarao sa predsjednikom Stranke demokratske akcije Bakirom Izetbegovićem.
"Pričao sam sa Bakirom. Nastavak slijedi” poručio je Dodik, nakon što je nekoliko sati ranije burno reagovao na izjave Izetbegovića koji je o njemu sinoć govorio na Federalnoj televiziji, u emisiji Plenum.
O svemu se ranije oglasio i Izetbegović.
“Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv”, objavio je Izetbegović i dodao:
“Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora. S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi”.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja