
Novonastali požar na deponiji, koji je bio uzrokovan paljenjem velike količine guma, uspješno lokalizovan i stavljen pod kontrolu, te u ovom trenutku nema prijetnji za okolne stambene objekte, objavili su iz Štaba civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona (HNK).
Iz Štaba podsjećaju kako je na području Grada Mostara i dalje je na snazi Odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće, koja je donesena nakon izbijanja požara na Uborku 22. juna.
Štab civilne zaštite Grada Mostara ponovno je apelovao na građane da se pridržavaju ranije izdanih preventivnih preporuka u cilju zaštite zdravlja i sigurnosti stanovništva, te je naglasio nužnost kontinuiranog praćenja službenih saopćenja i daljnjih uputa nadležnih gradskih službi.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja