08.07.2026 / 12:37 BiH - Navijači pod zastavom ljiljana

BH Fanaticosi na Maršu mira: "Nećemo zaboraviti i oprostiti"

BH Fanaticosi na Maršu mira: "Nećemo zaboraviti i oprostiti"
Foto: BHF
Iz Nezuka jutros na Marš mira ka Memorijalnom centru Srebrenica Potočari, po procjeni organizatora, krenulo je više od 6.000 ljudi.

Organizovane grupe došle su iz svih krajeva Bosne i Hercegovine, ali i evropskih i brojnih država svijeta.

Među njima se nalazi i nekoliko članova navijačke grupe BH Fanaticos, koja prati utakmice naše reprezentacije u svim sportovima u kojim nastupa.

"Navijači pod zastavom ljiljana neće zaboraviti i oprostiti", piše na transparentu koji su ponijeli sa sobom.

Marš mira je pješački pohod koji se održava u sklopu obilježavanja godišnjice genocida nad Bošnjacima u Srebrenici i njenoj okolini.

Cilj pohoda je odavanje počasti žrtvama genocida te podsjećanje na stravične zločine koje su počinile snage vojske i policije RS, potpomognute snagama iz Srbije, nad Bošnjacima Sigurnosne zone UN-a Srebrenica u julu 1995. godine.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo