11.07.2026 / 21:47 Tenis - Ženski dio turnira

Češko finale ženskog Wilmbledona pripalo Lindi Noskovoj

Češko finale ženskog Wilmbledona pripalo Lindi Noskovoj
Češka teniserka Linda Noskova osvojila je danas Wimbledon prvi put u karijeri pošto je u finalu savladala zemljakinju Karolinu Muhovru rezultatom 2:1 6:2, 5:7, 6:3.

Noskova je prvi set dobila pošto je napravila dva brejka, od kojih je drugi bio kod vođstva 5:2, kad je iskoristila tek petu set loptu.

U drugom setu, Noskova kod vođstva 5:2 na servis Muhove ne koristi tri set lopte.

Potom je na svoj servis propustila i četvrtu meč loptu, pa je Muhova smanjila rezultat na 5:4.

I u narednom gemu Noskova ne koristi jednu meč loptu, pa Muhova stiže do potpunog preokreta u setu i osvaja ga.

Noskovu nije uzdrmao gubitak drugog seta, ponovo je napravila brejk u ranoj fazi seta i sačuvala svoj servis do kraja, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog Grand slam pehara u karijeri.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo