14.07.2026 / 23:14 Svijet - Sudska odluka

Trump isplatio 5,6 miliona dolara E. Jean Carroll nakon sudske presude

Trump isplatio 5,6 miliona dolara E. Jean Carroll nakon sudske presude
Foto: Arhiv

Američki predsjednik Donald Trump isplatio je 5,6 miliona dolara spisateljici E. Jean Carroll nakon što je građanska porota utvrdila da ju je seksualno napao i oklevetao, pokazuje sudski dokument objavljen u utorak.

"Prije tri godine jednoglasna devetočlana porota utvrdila je odgovornost predsjednika Trumpa za seksualni napad na E. Jean Carroll i klevetu", navela je u saopćenju Carrollina advokatica Roberta Kaplan.

"Danas sa zadovoljstvom možemo potvrditi da je primila isplatu odštete koju joj je porota dosudila na osnovu te presude", dodala je.

Krajem juna Vrhovni sud Sjedinjenih Američkih Država odbio je razmatrati Trumpovu žalbu na prvobitnu presudu iz maja 2023. godine.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo