
Uprava za indirektno oporezivanje Bosne i Hercegovine saopćila je da je na području regionalnog centra Tuzla, u akciji "Paket“ oduzeta roba vrijedna oko 1,39 miliona KM.
Provjerom prometa i porijekla je pronađena veća količina te robe stranog porijekla, bez propisane dokumentacije: 12.983 pari patika sa oznakama poznatih robnih marki Nike i Adidas, 2.556 pari papuča istih robnih marki, kao i 1.130 električnih cigareta (VAPE).
- Ovlaštena službena lica Uprave za indirektno oporezivanje iz Odsjeka za provođenje propisa RC Tuzla, Grupa za sprečavanje krijumčarenja i prekršaja, provela su operativnu akciju pod kodnim nazivom 'Paket' na području RC Tuzla. Akcija je realizovana na osnovu operativno-taktičkih saznanja i informacije Grupe za obavještajni rad, koja je ukazivala na nepravilnosti u poslovanju više pravnih lica, odnosno na krijumčarenje obuće iz Republike Srbije i njenu organizovanu distribuciju na području Bosne i Hercegovine - navedeno je u saopćenju.
Roba je privremeno oduzeta a njena ukupna vrijednost procijenjena je na 1.390.450,00 KM.
Zbog utvrđenih nezakonitosti, protiv odgovornih osoba bit će preduzete zakonske mjere, navodi Uprava za indirektno oporezivanje i poziva sve građane da svaki oblik nelegalne trgovine, poreske ili carinske utaje, prijave putem otvorene linije na broj 080 02 06 07. Svi pozivi su besplatni i potpuno anonimni.
(Vijesti.ba / FENA)
Chat čitatelja