17.07.2026 / 23:52 Tenis - Bravo, Damire!

Džumhur nakon velikog preokreta izborio finale Umaga

Džumhur nakon velikog preokreta izborio finale Umaga
Foto: X
Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u finale 36. izdanja Plava Laguna Croatia Opena u Umagu nakon velikog preokreta protiv slovačkog tenisera Alexa Molcana. Džumhur se plasirao u finale ATP turnira prvi put nakon osam godina.

Molcan je bolje otvorio meč i već u prvom gemu napravio brejk, a do kraja prvog seta još jednom oduzeo servis Džumhuru te slavio sa 6:3.



U nastavku je uslijedio odgovor najboljeg bh. tenisera. Džumhur je odmah na početku drugog seta napravio brejk i poveo 1:0. U šestom gemu Džumhur je spasio jednu brejk loptu, a u sedmom Molcan dvije. Ipak, bh. teniser je mirno priveo set kraju i slavio sa 6:4.

Odlučujući treći set Džumhur je sjajno otvorio. Napravio je brejk za vodstvo 2:1, zatim osvojio svoj servis, a novim brejkom stigao do velike prednosti od 4:1.

I kada su svi očekivali mirnu završnicu meča, Molcan pravi brejk, a zatim ga potvrđuje i vraća se u meč 4:3.

Džumhur nakon toga dobro servira i osvaja gem, a u devetom odlučujućem pravi brejk i dolazi do velike pobjede za plasman u finale.



U borbi za trofej u Umagu Džumhur će igrati protiv Španca Daniela Meride Aguilara, koji je u prvom polufinalu savladao Argentinca Romana Andresa Burruchagu sa 2:0 u setovima (6:4, 6:2).

Džumhur će tako imati priliku da osvoji novu ATP titulu i nastavi sjajan niz na turniru u Umagu.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo