
Austrijske službe primile su velik broj dojava građana.
Epicentar zemljotresa lociran je na dubini od četiri kilometra. Austrijska geološka služba Geosphere Austria izvijestila je o velikom broju prijava građana iz istočnog dijela Donje Austrije i Štajerske. Prema pisanju lista Kronen Zeitung, lagano podrhtavanje tla osjetilo se i u Beču.
#Earthquake (#Erdbeben) M4.6 occurred 19 km SW of #Ternitz (#Austria) 5 min ago (local time 01:59:06). More info at:
— EMSC (@LastQuake) July 24, 2026
https://t.co/QMSpuj6Z2H
https://t.co/pmR6PgaWuD
https://t.co/cyvB7fsIUp pic.twitter.com/FhB20q15CV
Zbog zemljotresa su zabilježene i manje materijalne štete. Vatrogasci su morali intervenirati na cesti između mjesta Schottwien i Breitenstein, gdje se na saobraćajnicu odronilo nekoliko stijena.
Zemljotres su zabilježili i seizmografi slovenske agencije za okoliš Arso. Prema njihovim podacima, podrhtavanje su osjetili stanovnici sjeverozapadne Slovenije. U agenciji procjenjuju da intenzitet potresa na slovenskom tlu nije premašio treći stspen po Evropskoj makroseizmičkoj ljestvici.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja