
Brazilac je u Chelsea stigao u julu 2025. godine iz Brightona i odmah ostavio veliki trag. Posebno se istakao na Svjetskom klupskom prvenstvu, gdje je postigao golove u polufinalu i finalu te pomogao Chelseaju da osvoji titulu svjetskog prvaka.
João Pedro je nastavio pružati odlične partije i tokom svoje prve kompletne sezone u dresu Chelseaja. U svim takmičenjima postigao je 20 golova, a na kraju sezone proglašen je za najboljeg igrača Chelseaja prema izboru navijača.
"Veoma sam sretan što sam potpisao novi ugovor s Chelseajem. Oduvijek sam sanjao o tome da igram za veliki klub i mnogo mi znači što sam se dugoročno obavezao ovom klubu", rekao je João Pedro.
"Chelsea ima veliku tradiciju osvajanja trofeja i velike ambicije za budućnost. Imam veoma dobar odnos sa svima u klubu i od prvog dana u Londonu osjećam se kao kod kuće."
Staying where he belongs. pic.twitter.com/TncPGEIRb3
— Chelsea FC (@ChelseaFC) August 22, 2026
Chat čitatelja