23.06.2020 / 13:35 Regija - Nakon privremene obustave

Od 29. juna tri puta sedmično let iz Beograda za New York

Od 29. juna tri puta sedmično let iz Beograda za New York

Air Serbia od 29. juna letjet će tri puta sedmično na relaciji Beograd - New York, najavili su iz srbijanske zrakoplovne kompanije.

Air Serbia jedina je regionalna tvrtka koja ima redovitu direktnu liniju preko Atlantika tijekom cijele godine.

Linija je uspostavljena 2016. godine, a do sada je obavljeno 719 povratnih letova s ukupno 280.000 putnika.

Nakon privremene obustave zračnog prometa zbog pandemije covid-19, letovi za New York obnovljeni su 6 juna.

"Veoma smo ponosni što jedini u regiji imamo direktnu liniju za New York čije je uspostavljanje svojevremeno predstavljalo značajan iskorak, potvrdilo snagu naše poslovne strategije i doprinijelo razvoju turizma i poslovne suradnje između jugoistočne Europe i SAD", rekao je generalni direktor Air Serbia Duncan Naysmith.

Letove na liniji Beograd – New York obavlja zrakoplov Airbus A330 s 18 sjedišta u biznis klasi i 236 sjedišta u ekonomskoj klasi.



(Vijesti.ba / FENA)

Izdvajamo