29.05.2022 / 14:08 Regija - Srbijanski ministar

Vulin: Da je Vučić podlegao pritiscima, Srbija bi danas bila na koljenima

Vulin: Da je Vučić podlegao pritiscima, Srbija bi danas bila na koljenima
Foto: Nova.rs
Vučić je posljednji slobodni lider u Evropi i njegova hrabrost i upornost u zaštiti Srbije se cijene, rekao je Vulin

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin izjavio je danas da je dogovor koji je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić postigao s liderom Rusije Vladimirom Putinom dokaz koliko se poštuje odluka Srbije da ne učestvuje u "antiruskoj histeriji".

- Vučić je posljednji slobodni lider u Evropi i njegova hrabrost i upornost u zaštiti Srbije se cijene. Dogovor koji je Vučić postigao sa predsjednikom Putinom je dokaz koliko se poštuje odluka Srbije da ne učestvuje u "antiruskoj histeriji".

Vučić zna koliko njega lično košta politika neutralnosti, ali i Srbija treba da zna da nije bilo takve politike Aleksandra Vučića, ne bi bilo gasnog dogovora o kome mnogo veće i moćnije zemlje od naše, mogu samo da maštaju.

Imaju veliki više novca i sile od Srbije, ali nemaju ni više obraza, ni više časti. Slobodan vođa, slobodnog naroda, donosi odluke koje su dobre za Srbiju i ne prima naređenja.

Čestitam Vučiću na postignutom dogovoru s Putinom, ali i na hrabrosti i snazi da izdrži sve pritiske i sačuva Srbiju.

Ne znam koji drugi političar bi izdržao ono što izdržava Vučić, ali znam, da je Vučić poklekao pod pritiscima, danas bi Srbija bila na koljenima - rekao je Vulin, komentarišući telefonski razgovor Vučića i Putina i postignuti dogovor između njih dvojice o novom trogodišnjem gasnom aranžmanu za Srbiju.


(Vijesti.ba / Nova.rs)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo