
Stanovnici italijanskog grada u blizini Rima pozvani su danas da ostanu u kućama kako ne bi naišli na lava koji je pobjegao iz lokalnog cirkusa i za kojim policija aktivno traga.
Alessandro Grando, gradonačelnik Ladispolija, grada od oko 40.000 stanovnika, objavio je upozorenje na društvenim mrežama, rekavši da policija pomaže cirkuskom osoblju u potrazi za životinjom.
| ÚLTIMA HORA: Alarma en las calles de Ladispoli, Roma, Italia, luego de que se escapara un león de un circo.
— Alerta Mundial (@AlertaMundial2) November 11, 2023
El alcalde de Ladispoli, Alessandro Grando, dio la alarma hacia las 16:00 horas e invitó a los vecinos a no salir de sus casas:
“Un león se escapó del circo que… pic.twitter.com/WlODCAfRx0
"Lav je pobjegao iz cirkusa", napisao je, precizirajući da je zvijer uočena blizu potoka koji se nalazi u blizini cirkusa. "Molimo vas da budete vrlo pažljivi i izbjegavate sve izlaske do daljnjega", upozorio je.
Predviđajući moguće tužbe, Grando je pojasnio da on nije odobrio prisustvo cirkusa s lavovima u gradu, ali da nema ovlasti to spriječiti.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja