
On je rekao da prosvjetni radnici zahtijevaju hitnu izmjenu Krivičnog zakona da bi se napad na zaposlene u prosvjeti tretirao kao krivično djelo.
"Zahtjev smo već predali Pisarnici Vlade. Mi nećemo odustati. Manje bitne zakone su donosili po hitnom postupku. Ne treba nam Evropa da ovo riješimo", izjavio je Marjanović i najavio je da će nastavnici danas imati sastanak s predstavnicima Vlade.
Poručio da će "Srbija ostati bez budućnosti ako se nastavi rušenje prosvjete".
Protest je organizirala Unija sindikata prosvjetnih radnika Srbije povodom prošlosedmičnog napada na nastavnika u Bačkoj Palanci.
Prosvjetni sindikat Forum beogradskih gimnazija je u srijedu osudio i incident u kojem je dan ranije teško povrijeđen nastavnik Treće beogradske gimnazije koji je pokušao da razdvoji đake koji su se potukli tokom sportskog natjecanja.
(Vijesti.ba / Fena)