27.06.2024 / 13:27 Regija - Užas u Hrvatskoj

Bjelovar: Starac pokušao ubiti suprugu, izbo je više puta u predjelu glave i vrata

Bjelovar: Starac pokušao ubiti suprugu, izbo je više puta u predjelu glave i vrata
Foto: Ilustracija / Matija Habljak / PIXSELL
U noći sa srijede na četvrtak 89-godišnji muškarac hladnim oružjem teško je povrijedio svoju 83-godišnju suprugu te je uhapšen zbog pokušaja femicida, odnosno "teškog ubistva ženske osobe".

Incident se dogodio oko četiri sata ujutro u stanu gdje je 89-godišnjak, prema policijskim podacima, supruzi zadao više udaraca hladnim oružjem u predjelu glave i vrata, javlja HINA.

Ženi je pružena ljekarska pomoć i zbrinuta je u zdravstvenoj ustanovi, a muškarac je uhapšen i predan pritvorskom nadzorniku, kažu u policiji.

Županijskom državnom odvjetništvu u Bjelovaru 89-godišnjak je prijavljen za teško ubistvo ženske osobe u pokušaju, što je teži, odnosno rodno utemeljen oblik tog kaznenog djela.

Prema posljednjim izmjenama Kaznenog zakona iz marta 2024. teži oblik kaznenog djela utvrđuje se, među ostalim, ako je zločin počinjen prema bliskoj ili ranjivoj osobi te osobi koju je počinitelj već ranije zlostavljao ili se prema njemu nalazi u odnosu podređenosti ili zavisnosti.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo