16.05.2025 / 21:10 Regija - Nesvakidašnje scene

Političar u Sloveniji prijetio da će skočiti sa krova skupštine

Političar u Sloveniji prijetio da će skočiti sa krova skupštine
Foto: X
Slovenski opozicioni poslanik Andrej Hoivik popeo se danas na krov skupštine u Ljubljani, obraćajući se prolaznicima i prijeteći da će skočiti.

Dok je bio na krovu, Hoivik je rekao da nikoga ne osuđuje, uključujući premijera Roberta Goloba, ali da "ono što rade ovoj zemlji nije ispravno".

U međuvremenu je sišao, koristeći ljestve koje su obezbijedili vatrogasci, dok su ekipe hitne pomoći stizale na mjesto incidenta, prenio je Tanjug.

“Sada je siguran i odveden je da primi medicinsku pomoć, rečeno je za agenciju STA iz Narodne skupštine u Ljubljani.



Drugi detalji o incidentu nisu dostupni, a motiv njegovih postupaka za sada nije poznat.

Inače, poslanik je otvoreni protivnik vladinog zakona o penzijskim bonusima za nagrađivane umjetnike, koji je odbijen početkom ovog mjeseca na referendumu koji je pokrenula SDS.



(Vijesti.ba)

Izdvajamo