Istraga je pokazala da je maloljetna ženska osoba putem računala kreirala lažne oglase za prodaju traktora marke IMT 560 i IMT 539 na društvenim mrežama.
Na taj su način prevareni brojni građani koji su povjerovali u autentičnost ponuda. Kupci su nakon kontakta s počiniteljima, s kojima je sarađivala maloljetnica, dogovarali kupoprodaju i na dogovorenim lokacijama primali lažne kupoprodajne ugovore s izmijenjenim ili ukradenim ličnim podacima, prenosi Index.
U mnogim slučajevima, podaci korišteni u ugovorima bili su stvarni, no pribavljeni na prijevaran način. Nakon preuzimanja novca, oštećenici su dobivali lažne adrese za preuzimanje traktora ili su im obećavali da će im vozila biti dostavljena na kućnu adresu – što se nikada nije dogodilo.
Policija je protiv maloljetnice podnijela kaznenu prijavu, a ista je u zakonskom roku predana pritvorskom nadzorniku. Kako neslužbeno saznaje Regionalni portal Bjelovar.live, radi se o maloljetnici s garešničkog područja.
(Vijesti.ba)