Splitska je policija u srijedu objavila upute i preporuke za koncert Marka Perkovića Thompsona, koji će se održati u ponedjeljak, 4. augusta, na sinjskom hipodromu, te je građane pozvala na oprez i poštivanje uputa i preporuka.
Zbog koncerta će na području Sinja toga dana vrijediti posebna regulacija prometa tijekom koje će pojedinim ulicama prometovati isključivo stanari, i to do samo 12 sati, nakon čega će i njima biti onemogućen promet.
Uz to će prometovati isključivo vozila hitnih službi, te autobusi s posjetiteljima koji su prethodno najavili dolazak. Policija poručuje da se svima zabranjuje parkiranje vozila na pločnicima i trotoarima.
"Za posjetitelje koji dolaze iz pravca Splita preporučujemo korištenje lokalnih cesta u smjeru prema Bisko-Trilj-Otok-Hipodrom. Onima koji dolaze iz smjera Knina preporučamo pravac D1- Hrvace-Rumin-Bajagići-Obrovac Sinjski- Otok-Hipodrom. Posjetiteljima iz BiH koji ulaze na GP Bili Brig preporučamo smjer Obrovac Sinjski-Glavice (ili Otok)-Hipodrom, onima iz BiH koji ulaze na GP Kamensko pravac Grab-Otok-Hipodrom, a onima koji ulaze na GP Vinjani Donji i Vinjani Gornji pravac Trilj-Grab-Hipodrom", navodi policija.
Vozače koji ne idu na koncert, posebno vozače teretnih vozila i autobusa, policija obavještava da tog dana izbjegavaju ceste D1 i D60 preko šireg sinjskog područja, a alternative su D1-Hrvace-smjer Zelovo. Policija posebno apelira na vozače da vozila odmah zaustave što bliže desnom rubu trotoara u slučaju potrebe formiranja koridora za vozila hitnih službi.
Posjetiteljima preporučuju da dođu što ranije u Sinj, već u jutarnjim satima, jer je broj parkirnih mjesta uz mjesto održavanja koncerta i na području grada ograničen.
Na Hipodrom se neće moći unositi simboli, natpisi ili obilježja koja promoviraju mržnju, netrpeljivost, rasizam ili ekstremističke ideologije, sklopive stolice, kišobrane, torbe ili ruksake (biti će dozvoljen unos isključivo okopojasnih torbica), pirotehnička sredstva bilo koje vrste, koplja za zastave, oružje, oštre i potencijalno opasne predmete, droge i druge psihodelične supstance, kao i staklene boce, limenke i bilo kakve tekućine osim vode u plastičnim bočicama.
Zabranjena je upotreba bespilotnih letjelica 3. i 4. augusta, a kazne za neovlašteno letenje bespilotnim letjelicama su od 670,42 eura do 2011,26 eura.
Građani će moći zatražiti pomoć liječnika u dva stacionara koji će se nalaziti u Domu zdravlja (adresa Pelimovac 11) i na samom Hipodromu uz ulaz JUG, ulaz broj 3.
Na dan održavanja koncerta policija će prije, za vrijeme odigravanja i nakon završetka audio i video snimati područje grada Sinja, hipodroma i prilazne pravce.
(Vijesti.ba/FENA)