31.10.2025 / 20:00 Regija - Godišnjica pada nadstrešnice

Nakon stotina kilometara marša: Kolone studenata stižu u Novi Sad

Nakon stotina kilometara marša: Kolone studenata stižu u Novi Sad
Foto: X

Hiljade studenata koji su jučer krenuli iz Beograda prema Novom Sadu, kako bi učestvovali u komemorativnom skupu povodom godišnjice pada nadstrešnice na Željezničkoj stanici, prespavali su u Inđiji. 

Neki su bili udomljeni u domovima građana, dok su drugi noć proveli na Trgu i ispred zgrade Opštine.

Danas su studenti nastavili svoj pješački marš, a pridružuju im se i učesnici iz drugih krajeva. Novosađani večeras pripremaju veliki doček za goste.

Kolona studenata iz Novog Pazara poslije pređenih 400 kilometara tokom 16 dugih dana, stiga je u Novi Sad. 

Prema snimcima koje dijele studenti u blokadi, traktoristi koji dolaze iz Zapadne Srbije prolaze Sremsku Kamenicu i uskoro ulaze u Novi Sad.

- Novi Sad je blizu, sloboda je blizu, Zapadna Srbija stiže - napisali su studenti VGGŠ u blokadi.


Biciklisti iz Bačke Palanke stigli su prvi u Novi Sad, kao prethodnica grupi pješaka.

Građani su pozdravili i kolonu vozača SOS taksija koji su prethodnih mjeseci vozili besplatno studente na proteste.

Podsjetimo, Vlada Srbije donijela je Odluku kojom se 1. novembar 2025. proglašava Dan žalosti povodom godišnjice smrti i stradanja 16 građana zbog pada nadstrešnice na Željezničkoj stanici u Novom Sadu.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo